ساخت موشن گرافیک

حالت تاریک

ساخت موشن گرافیک را می توان یکی از مدرن ترین مدیا ها برای انجام تبلیغات و موارد دیگری چون آموزش خبر رسانی دانست. به دلیل استفاده از عناصر گرافیکی و ترکیب آن با حرکت ها ویدیوی تولید شده داری جذابیت بالایی برای بیننده می باشد. البته تولید اصولی آن نیازمند صرف مدت ها زمان برای یادگیری کار با نرم افزارها و فراگیری نکات و تکینیک های هنری می باشد. همچنین برای تولید و گرفتن خروجی می بایست از سیستم های قدرتمندی استفاده کرد، که باید برای خریداری و به روز نگه داشتن آن هزینه ای جداگانه صرف شود.

محتوای ساخت موشن گرافیک :

در آخر این مطلب موارد زیر را فراخواهید گرفت :

 1. شناخت نرم افزار های مورد نیاز
 2. استفاده همزمان از چند نرم افزر برای طراحی
 3. مقایسه ای بین نرم افزار های طراحی

در ادامه می خواهیم نرم افزارهایی که برای ساخت موشن گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد را بررسی کرده و همچنین مقایسه ای بین آنها داشته باشیم. علاوه بر این به هماهنگی و استفاده همزمان این نرم افزار ها پرداخته و سعی می کنیم نحوه ساخت یک موشن گرافیک را بیان کنیم.

ساخت موشن گرافیک

درحال بارگذاری...

برای ساخت موشن گرافیک از نرم افزارهای گوناگونی استفاده می شود، که در ادامه به بررسی مهم ترین آنها می پردازیم، که بیشتر از شرمت های Adobe، Corel ،Autodesk می باشند. در زیر پارامترهایی که برای انتخاب این نرم افزارها در بین تعداد زیادی نرم افزار در نظر کرده ایم را بیان می کنیم :

 • امکانات نرم افزار
 • به روز رسانی های نرم افزار
 • محیط کاربری آن
 • هماهنگی نرم افزارها با یکدیگر
 • نصب بر روی سیستم عامل ویندوز و مک

 Corel PaintShop در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

نرم افزار پینتشاپ یکی از نرم افزار های شرکت کرل می باشد که برای کار بر روی تصاویر گرافیکی و نقاشی و رنگ آمیزی آنها کاربرد دارد. در زیر چند مورد از ویژگی های نرم افزار پینتشاپ را بیان می کنیم:

 1. سادگی یادگیری این نرم افزار
 2. امکانت گوناگونی برای انجام کار بر روی تصاویر گرافیکی
 3. امکان رنگ آمیزی  در آن
 4. ابزار های گوناگون برای نقاشی و طراحی

 Corel Draw در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

همانطور که می دانید این نرم افزار از معروف ترین نرم افزار های کار بر روی تصاویر برداری می باشد. در واقع در تقسیم بندی تصاویر می توان آنها را به دو نوع برداری و یکسلی تقسیم بندی کرد. در زیر چند نمونه از ویژگی های این نرم افزار را برای شما بیان نموده  ایم :

 • امکا کار بر روی تصاویر برداری
 • راحتی کار نسبت به نرم افزارهای مشابه آن
 • امکانات فراوان
 • ابزارهایی برای ساده تر کردن کار
 • امکان رنگ آمیزی به صورت حرفه ای

Maya در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

نرم افزار مایا یکی از بهترین نرم افزار های کار بر روی فایل های سه بعدی می باشد. در واقع از این نرم افزار برای طراحی آبجکت ها، متریال گذاری، استخوان گذاری، ایجاد انمیشن، ایجاد نور و گرفتن خروجی استفاده می شود. در زیر چند مورد از ویژگی های این نرم افزار را بیان کرده ایم:

 1. طراحی آبجکت ها
 2. متریال گذاری پیشرفته
 3. قرارگیری نور های متنوع
 4. امکان استخوان بندی مدرن
 5. ایجاد انمیشن با استفاده از تایم لاین
 6. دوربین با امکان انجام تغییرات فراوان
 7. امکان رندر گیری با موتورهای رندرگیری قدرتمند آن

 Adobe Photoshop در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

همانطور که می دانید نرم افزار معروف فتوشاپ یکی از نرم افزارهای معروف جهان است که در موارد بسیاری مانند عکاسی، طراحی های گرافیک، طراحی های وب سایت و همچنین در طراحی های ویدیویی کاربرد دارد. در واقع فتوشاپ یک نرم افزار کار بر روی تصاویر پیکسلی است. که در زیر چند مورد از کاربرد آن بیان شده است :

 • ادیت تصاویر پیکسلی
 • افزودن افکت های تصویری
 • افزودن استایل ها، گرادیان ها، پترن ها
 • ابزارهای انتخاب و رتوش
 • ابزار های طراحی و نقاشی

 Adobe Illustrator در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

نرم افزار ایلستریتور نیز ساخته شده توسط کمپانی بزرک ادوبی است. این نرم افزار را که می توان نیمه ی کامل کننده ی نرم افزار های کار بر روی تصاویر پیکسلی مانند فتوشاپ نامید، برای کار بر روی تصاویر برداری ساخته شده است. تصاویر برداری نسبت به تصاویر پیکسلی داری مزیت های زیادی می باشند، مانند تغییر اندازه ی آنها بدون کاهش کیفیت. در زیر چند مورد از ویژگی های نرم افزار ایلیستریتور بیان شده است :

 1. امکان کار بر روی اشکال به صورت برداری
 2. ذخیره تمامی موارد به صورت فرمول های پیچیده ریاضی
 3. تغییر ابعاد بدون کاهش کیفیت
 4. انجام تغییرات روی آبجکت ها به صورت گروهی
 5. ابزارهای کاملی برای طراحی برداری
 6. ابزارهای کاملی برای رنگ آمیزی

آموزش ساخت موشن گرافیک با فتوشاپ

با استفاده از فتوشاپ نیز میتوان انیمیشن های بسیار ساده ای ایجاد کرد، که خروجی به صورت کم فریم را به کاربر تحویل میدهد. در واقع این نوع ساخته شده ساده ترین نوع آن می باشد.

 Adobe AfterEffects در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

نرم افزار افتر افکتس را می توان از مهم ترین نرم افزارهای برای ادیت های سینمایی و ساخت انیمیشن دانست. درواقع این نرم افزار با قار دادن امکانات و ابزارهایی به شما این امکان را می دهد که به هر فریم از ویدیو دسترسی کاملی داشته باشید و تغییرات گسترده ای را روی آن انجام دهید. در زیر چند مورد از ویژگی های نرم افزار افتر افکتس بیان شده است :

 • وجود یک تایم لاین با امکانات فراوان
 • وجود ابزارهایی برای اضافه کردن شکل ها و متن
 • وجود افکت های بسیار گسترده
 • وجود فریم های کلیدی برای ایجاد انیمیشن
 • امکان تغییر در سرعت، نور، کنتراست و ….

 

ساخت موشن گرافیک ارزان

طراحی های ارزان معمولا طراحی های نمونه برداری شده می باشند که علاوه بر نداشتن تاثیر مثبت میتوتن گفت تاثیری منفی بر برندیگ شما گذاشته و هزینه و زمان شما را بیهوده از بین میبرند. دلیل این امر این است که تولید و خروجی گرفتن ویدیویی نیازمند زمان و انجام طراحی های متنوعی می باشد.

 Adobe Audition در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

نرم افزار آدیشن که برای انجام تغییرات بر روی صوت ساخته شده است، یک نرم افزار عالی برای انجام تغییرات، افکت گذاری، میکس و مسترینگ می باشد. امکانات این نرم افزار به قدری گسترده و کامل است که میتوان هر جایی از صوت را انتخاب کرده و تغییراتی را بر روی آن اعمال کرد. در زیر چند مورد از ویژگی های نرم افزار آدیشن بیان شده است :

 1. کار در دو حال مختلف : کار بروی صوت به تنهایی و میکس صوت و موزیک
 2. نمایش فرکانس های صوت و امکان تغییر آنها
 3. وجود طیف گسترده ای از افکت ها
 4. وجود ابزار های کاملی برای میکس صوت
 5. امکانات متفاوتی مانند حذف نویز محیط و صداهای اضافی
 6. ساخت صدا های محیطی

 Cinema4D در ساخت موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

نرم افزار سینما چهار بعدی که ساخته شرکت مکسون می باشد نیز یکی از نرم افزارهای موردنیاز برای طراحی است. این نرم افزار که در بین طراحان بسیار محبوب است با توجه یه این که به قرتمندی نرم افزارهایی چون مایا و تری دی مکس نمیرسد اما به دلیل سادگی نسبت به آنها استفاده ی گسترده ای از آن می شود. در زیر چند نمونه از ویژگی های نرم افزار سینما فور دی را بیان نموده ایم:

 1. در دسترس قرار دادن تایم لاین با امکانات فراوان
 2. کنترل کامل بر روی فریم های کلیدی
 3. ایجاد انیمیشن به صورت فریم گذاری اتوماتیک
 4. امکاناتی برای طراحی و رنگ آمیزی
 5. امکانات فراوانی برای کارهای سه بعدی
 6. امکان تهیه خروجی با فرمت های گوناگون

ساخت اینستا موشن

کاربرد ویدیویی که در دست دارید به یک جا محدود نمی شود. برای نمونه میتوان از آن در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کرده و با استفاده از آن مشتریان زیادی را از نقاط مختلف پیدا نمود.

ساخت موشن گرافیک سایت بیکران

ساخت موشن گرافیک

بیکران ساخت موشن گرافیک هایی به روز و جذاب را برای مشتریان خود انجام میدهد. برای این مهم گروهی حرفه ای از طراحان که شناخت دقیقی بر روی اشکال هندسی، روانشناسی رنگ ها، اصول حرکت ها در انیمیشن، تکینیک های هنری دارند، با استفاده از سیستم هایی قدرتمند تلاش دارند تا یک ویدیوی بدون نقص را تحویل دهند. چند مورد از ویژگی های طراحی بیکران را در زیر بیان کرده ایم  :

 • کیفیت عالی
 • رعایت نکات طراحی
 • ترکیب عالی رنگ ها با یکدیگر
 • استفاده از تکنیک های هنری
 • رندرگیری با سیستم هایی قدرتمند
 • انجام تغییرات تا رسیدن به خواسته مشتری
 • ارائه خروجی در انواع مختلف فرمت ها